O Departamencie

Departament Edukacji Magicznej jest przedsięwzięciem, które ma na celu wspólną integracje wszystkich szkół magii oraz innych organizacji działających w Świecie Magii. Głównym założeniem jest zebranie aktualnych informacji na temat działających szkół magii, na temat aktywnych zawodowo nauczycieli i ich materiale przygotowanym dla uczniów oraz na ułatwieniu osobom, które chcą w przyszłości zostać profesorami znalezienia pracy.

Departament Edukacji Magicznej jako bazą danych ze Świata Magii, będzie rozwijał się również w kierunku pozyskiwania informacji archiwalnych dotyczących nieaktywnych już szkół, dyrekcji, nauczycieli oraz innych przedsięwzięć, które przez lata pojawiły się w ŚM.

Warto pamiętać o kilku głównych założeniach Departamentu:
1. Pozyskane informacje pochodzą ze stron szkół, portali społecznościowych, stron gazet lub stron partnerskich, które w jakikolwiek sposób mogą potwierdzić zdobyte informacje.
2. Informacje mogą być również uzyskane od aktualnej dyrekcji, która jest również bezpośrednio właścicielem szkoły i ma do niej pełne prawa, aby wypowiadać się na temat tradycji, historii oraz byłych pracownikach.
3. W przypadku gdy podana informacja na naszej stronie zostanie uznana za nieprawdziwą, prosimy aby niezwłocznie skontaktować się na mail Departamentu Edukacji Magicznej w celu poprawienia błędu. Przy tym zastrzegamy, że jeśli przy zgłoszeniu błędu nie zostanie podana poprawiona informacja oraz jej potwierdzenie (archiwa stron, Izba Pamięci, inne źródła), informacja nie zostanie przez nas poprawiona.
4. DEM będzie starał się publikować wszystkie dostępne dane, jednak nie wszystkie można w tak łatwy sposób znaleźć, szczególnie że nie zawsze jesteśmy z każdą szkołą związani. Jeśli wiecie od nas więcej na temat historii niektórych szkół, skontaktujcie się z nami i przekażcie nam swoją wiedzę. My ją odpowiednio wykorzystamy, a historia danej szkoły nie przepadnie.
5. Przedstawione dane na stronie Departamentu Edukacji Magicznej nie mają na celu reklamy konkretnej szkoły, a promowanie wszystkich placówek Świata Magii. Prosimy jednak pamiętać, że jeśli dana szkoła w przejrzysty sposób prezentuje swoją historie, choćby w postaci Izby Pamięci, łatwiej jest nam pozyskać od niej dane i zaprezentować je na naszej stronie. Jeśli chcecie przekazać nam informacje, których nie znajdziemy na waszej stronie, a które stanowią cenny zbiór – prosimy o kontakt.


Utworzone:
15.11.2016